Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 07:34
 
Dilovası'nda Afet ve Acil durum planlaması yapıldı
Dilovası Devlet Hastanesinde Acil Durum ve Afet Planları (HAP) kapsamında 2019 yılı masa başı ve saha tatbikatı Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi çalışanları, Ayşe YILDIZ ve Fatma KÖKSAL PARLAK gözetiminde yapıldı.
SAĞLIK Haberi
Dilovası'nda Afet  ve Acil durum planlaması yapıldı

Yapılan masa başı ve saha tatbikatına Sivil Savunma Amiri Ermedin OĞUR’un anlatımı eşliğinde; Hastane Başhekimi Op.Dr Ömer Naci YILMAZ, Hastane Yönetim Ekibi ve ilgili tüm birim sorumluları da katılım sağladılar. Yapılan tatbikatta, afet ve acil durumlarda nasıl hareket edileceği, acil durum planlarının uygulanabilirliği, hastanenin tıbbi ve fiziki kapasite ve yeteneklerinin nasıl verimli kullanılabileceği test edildi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, şort ve açık hava

ACİL DURUM TEDBİRLERİ

Herhangi bir acil durumda, çalışmalarda görev alacak hizmet gruplarının sorumluluklarını pekiştirmek, ana ve destek çözüm ortağı kurumların müdahaledeki rollerini gözden geçirmek, hizmet gruplarının aynı olayda çalışma birlikteliğini sağlamak, müdahale planlamalarının işlerliğini artırmak, tüm çalışmalar sırasında oluşabilecek eksiklikleri tespit etmek amacıyla tatbikat gerçekleştirildiğini bildiren Hastane Başhekimi Op.Dr Ömer Naci YILMAZ, oluşabilecek afet ve acil durumlarda hazırlıklı olunması büyük önem taşımaktadır.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, ayakkabılar, basketbol sahası, ağaç, gökyüzü, çocuk ve açık hava

Afet ve acil durumun meydana geldiği ilk andan itibaren öncelik sırasına göre yapılması gerekenler, iletişimin nasıl sağlanacağı, diğer kurumlar ile koordinasyon yapılması, yönetim ekibinin üstlenecekleri görevler, yapılan masa başı tatbikatında değerlendirildi. Bu sebeple hastanemizde belirli aralıklarla afet ve acil eylem tatbikatları gerçekleştiriyoruz. Güvenliğimiz için her zaman hazırlıklı olmak zorundayız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası'nda, Afet, , ve, Acil, durum, planlaması, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı