Haber Detayı
09 Temmuz 2020 - Perşembe 16:50
 
Darıca'da lokanta ve kahvehanelerde kural denetimi
Darıca Kaymakamlığı, dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Darıca’da bulunan lokanta ve kahvehanelerde denetim gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Darıca'da  lokanta ve kahvehanelerde kural denetimi

Belediye, Müftülük ve Emniyet ekipleri gerçekleştirdiği denetimlerde kahve, kıraathane, oyun salonu, berber, kuaför, düğün salonu, çay bahçelerinin hijyen kurallarına uygunluğunu, korona virüs tedbirlerinin alınıp alınmadığını ve masalar arasındaki sosyal mesafe kuralları gibi önemli hususları inceledi. Özellikle iş yerlerinde ateş ölçer ve dezenfektan bulundurulmasını kontrol eden ekipler, masalar arasında 1,5 metre olması gereken sosyal mesafeyi ölçerek kurala uymayan iş yerlerini uyardı.

CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

Denetimler sırasında ateş ölçer bulundurmayan ve masalar arasında ki sosyal mesafe kurallarına uymayan iş yerlerine cezai işlem uyguladı. Ekipler, vatandaşın sağlığı için denetimlerine devam edeceklerini ifade etti. Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından açıklamada, “Darıca Kaymakamlığının organize ettiği kahve, kıraathane, oyun salonu, berber, kuaför, düğün salonu, çay bahçesi denetimlerine İlçe Sağlık Müdürlüğü ekibimizin yanı sıra Belediye, Müftülük ve Emniyet ekipleri katılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca'da, , lokanta, ve, kahvehanelerde, kural, denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı