Haber Detayı
18 Eylül 2021 - Cumartesi 18:22
 
ÇİB’den Çolakoğlu Metalurji ve Çolakoğlu Dış Ticaret’e toplam 4 İhracat Ödülü
Çolakoğlu Metalurji ve Çolakoğlu Dış Ticaret şirketleri, Çelik İhracatçıları Birliği’nin (ÇİB) düzenlediği “Çelik İhracatının Liderleri Ödül Töreni”nden toplam dört ayrı ödülle döndü.
EKONOMİ Haberi
ÇİB’den Çolakoğlu Metalurji ve Çolakoğlu Dış Ticaret’e toplam 4 İhracat Ödülü

Türk çelik sektörünün ihracat potansiyelinin artması hedefiyle çalışan Çelik İhracatçıları Birliği (ÇİB) tarafından 2019, 2020 yıllarını kapsayan dönem için düzenlenen ödül töreni 15 Eylül günü Four Seasons Hotel İstanbul at the Bosphorus’ta gerçekleşti. Törende toplam 20 farklı ürün kategorisinde 51 ödül sahiplerini bulurken, Çolakoğlu Metalurji “Büyük Ölçek En Çok İhracat Artışı” kategorisinde 2020 Türkiye İhracat Şampiyonluğu Ödülü’ne ve “2020 yılı Sıcak Yassı” kategorisinde Türkiye İhracat Üçüncülük Ödülü’ne layık görülürken, Çolakoğlu Dış Ticaret ise “2020 Yılı Alaşımlı Çelik” kategorisinde Türkiye İhracat İkincilik Ödülü’ne, “2019 yılı Sıcak Yassı” kategorisinde ise Türkiye İhracat Üçüncülük Ödülü’ne layık görüldü.

Yüzde 50 üretim artışıyla 1 milyar dolarlık ilave ihracat hedefi Çolakoğlu Metalurji ve Çolakoğlu Dış Ticaret adına ödülleri Çolakoğlu Metalurji Satış ve Pazarlama Direktörü Gökhan Erdem ve Çolakoğlu Metalurji İşletmeler Direktörü Özgür Özsoy teslim aldı. Çolakoğlu Metalurji Satış ve Pazarlama Direktörü Gökhan Erdem, ödüllerle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Çelik İhracatçıları Birliği’nden alınan ödüllerin Çolakoğlu Metalurji ve Çolakoğlu Dış Ticaret’in yerli üretici ve ihracatçı kimliğini vurgulaması bakımından önemli olduğunu belirterek, “2023 itibarı ile üretimimizi yeni yatırımlarımızla birlikte yüzde 50 artırmayı ve bunun karşılığında yaklaşık 1 milyar dolarlık ilave ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. 2021 yılı için de sektörümüzün miktarda 23-24 milyon ton ve 20-22 milyar dolarlık ihracat rakamı hedefleri ile Türkiye’nin dış ticaretine ve ekonomisine katkılarımız artarak devam edecek” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇİB’den, Çolakoğlu, Metalurji, ve, Çolakoğlu, Dış, Ticaret’e, toplam, 4, İhracat, Ödülü,
Yorumlar
Haber Yazılımı